O firmie

Aero2 Sp. z o.o. jest infrastrukturalnym operatorem telekomunikacyjnym i należy do, notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, Grupy Midas.

Spółka, w ramach Grupy, realizuje inwestycje w bezprzewodową sieć telekomunikacyjną (wykorzystując technologie HSPA+ i LTE) oraz zapewnia jej rozwój, działanie i utrzymanie. Docelowo sieć telekomunikacyjna ma objąć całą powierzchnię kraju. Finansowanie tych inwestycji zapewnia jej właściciel – Midas S.A.

Aero2 posiada własne częstotliwości (w zakresie 900 MHz oraz 2570-2620 MHz). Zgodnie z warunkami rezerwacji częstotliwości na 2570-2620 MHz, spółka od 10 maja 2011 r. udostępnia Bezpłatny Dostęp do Internetu.

Oferta Grupy Midas, w zakresie hurtowej transmisji danych z wykorzystaniem sieci LTE 1800, HSPA+ 900, skierowana jest do operatorów detalicznych, posiadających duże bazy abonenckie oraz wyrażających zainteresowanie świadczeniem na ich rzecz usług mobilnego szerokopasmowego dostępu do Internetu.

Pojemność wytwarzana przez Aero2 w 3G jest sprzedawana spółce Mobyland, która świadczy usługi hurtowej transmisji danych dla takich partnerów Grupy jak Polkomtel oraz Cyfrowy Polsat.XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Sąd Rejonowy dla Miasta Stołecznego Warszawy
KRS 0000305767
NIP 701 01 23 529
REGON 141266349
Kapitał zakładowy 260 000 000,00 PLN [aktualny na dzień 22-12-2016]
(w pełni wpłacony)

   Aero2 współpracuje z największymi światowymi liderami w zakresie rozwiązań telekomunikacyjnych oraz zarządzania siecią, żeby zapewnić najwyższy możliwy standard oraz bezpieczeństwo infrastruktury. Strategicznymi partnerami spółki w tym zakresie zostały firmy Ericsson oraz Nokia Siemens Networks.

Umowę z firmą Ericsson podpisano w sierpniu 2012 r. Zgodnie z nią Ericsson dostarcza infrastrukturę dla sieci WCDMA i LTE należącej do Aero 2. Umowa dotyczy również modernizacji sieci rdzeniowej oraz usług wdrożenia, integracji i wsparcia sieci przez trzy lata, po czym po zakończeniu tego okresu umowa może zostać przedłużona na okres nieokreślony.

We wrześniu 2012 r. spółka podpisała analogiczną umowę z z firmą Nokia Siemens Networks, która również dostarczy zarówno sprzęt sieciowy, jak i usługi wsparcia. Zarówno Ericsson, jak i Nokia Siemens Networks to liderzy swojej branży i dostawcy sprzętu najwyższej jakości. Współpraca z nimi gwarantuje Aero 2 dostęp do najnowszego sprzętu a także wsparcie w zarządzaniu i utrzymaniu sieci.

O nas

Jesteśmy dostawcą usług z branży telekomunikacyjnej.
Jako jedyni w Polsce świadczymy Bezpłatny Dostęp do Internetu.

Dowiedz się więcej

Centrum Pomocy

Zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Wszystko, co chcesz wiedzieć o Internecie od Aero2.

Przejdź do FAQ

BOK

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszego Internetu?
Twoje urządzenie nie działa poprawnie?

Skontaktuj się z nami